W dzisiejszych czasach posiadamy duże możliwości pozyskiwania informacji. Wskazuje na to choćby zjawisko Big Data

Istnieją ku temu przesłanki, iż przyszłość jest w rękach statystyki. Na sam przód wysuwa sie Big Data, czyli zbiory danych o dużej pojemności, zmienności i pewnej wartości. Cel uzyskiwania dojścia do tych informacji jak i przetwarzania, jest dość jasny - ma to wspierać procesy decyzyjne. Dzięki temu można poznawać najnowsze zjawiska, jak i również optymalizować procesy.

Analizowanie danych Big Data
Przygotowane przez: TAHRD NTNU
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Analizy danych Big Data mają zastosowanie w różnych tematach, w polityce czy biznesie. Pojęcie to wiąże się ze zbiorami informacji, których analizowanie wymaga prawdziwie zaawansowanych narzędzi. Wszystko przez ich wielkie oddziaływanie. Big Data odpowiada za przeanalizowanie różnych danych, żeby następnie je przekonstruować i nadać status potwierdzonych informacji. Jest to przydatne w podjęciu dobrych decyzji.

Dla niektórych te analizy danych to duże możliwości (zobacz http://datarino.com/), dla drugich wręcz odwrotnie, budzą one silne obawy. Na przykład, używając Big Data bankowcy mogą ocenić możliwości kredytowe ewentualnych klientów. Przedsiębiorstwa finansowe zbierają i analizują informacje o klientach. Do tego celu wykorzystują dane ze stron społecznościowych, zakupowych oraz pozostałych miejsc, które mają związek z marketingiem.

Są także tego typu sposoby, że montuje się urządzenia filmujące i mikrofony w przeróżnych miejscach. To bez wątpienia przeraża przeciętnych ludzi oraz powoduje, iż Big Data kojarzy się z inwigilacją, śledzeniem oraz bezprawnym pozyskiwaniem informacji, a następnie wykorzystywanie takich informacji do określonych celów.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.