Bagatelizowane codzienne rzeczy

Każdy dom, obojętnie czy to wielki, czy to malutki powinien mieć przydatne rzeczy. Na co dzień o nich nie myślimy, gdyż używamy ich mimowolnie, zapominamy, iż praca bez ich pomocy stałaby się strasznie uciążliwa, co więcej, wykluczona. Przypomnijmy sobie co posiadamy na stanie, a przy okazji oddajmy hołd takim skromnym bohaterom.

sprzęt do dezynfekcji
Przygotowane przez: Lisa Risager
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Powszechnie dostępne środki do dezynfekcji to konieczna ochrona przed atakującym i zalepiającym nas zanieczyszczeniem. Jak dalibyśmy radę zadbać o czystość naszego mieszkania bez takich chemicznego wsparcia http://izi.sklep.pl/chemia-samochodowa,c52.html)? Wydaje się to nierealne do zrobienia. Oczywiście, wielu ma swoje dalece bardziej domowe sposoby, jak zlikwidować plamę czy pokonać jakieś zabrudzenie, jednakowoż w zdecydowanej większości sytuacji to nie pomaga. Zawsze w takim momencie w pomocy jest płyn do dezynfekcji skóry, który – w zależności od poziomu zaawansowania – usunie plamę, zlikwiduje osad, wyczyści sprzęt łazienkowy czy uwolni gazówkę od przypaleń.

Radio, komputer, lodówka i pralka? Co łączy tego typu rzeczy? Zdecydowanie ogromne ułatwienie funkcjonowania, chociaż taka lodówka i laptop (podłączony do sieci) to przedmioty niezbędne do życia. Najistotniejszym jednakże wspólnym mianownikiem jest ich uzależnienie od… elektryczności. No bo co byśmy zrobili bez energii elektrycznej, odpowiedź nasuwa się – nic. Na co dzień nad tym się nie zastanawiamy, śmiga w mieszkaniu wszystko napędzane przez prąd. Gdyby nagle go zabrakło… to aż niemożliwe do wyobrażenia. Wystarczy, iż nie ma przez jakiś czas, przykładowo, podczas burzy, a już jakoś nie do przyjęcia. Identycznie ma się sprawa z wodą.

Trudno również sobie wyobrazić nieogrzewany dom w zimę. Szczególnie zapominamy o tym w mieszkaniu wielorodzinnym, gdzie mamy ogrzewanie miejskie. Nie musimy o nic się bać, o każdej porze mamy możliwość odkręcić kurek, by zaraz nasze mieszkanie wypełniło się cudownym ciepłem. O tego typu komforcie przypominamy sobie, gdy jest jakaś awaria i ogrzewania nie ma. Czujemy się wtedy nieludzko, gdyż niełatwo czuć się w takim mieszkaniu normalnie. Na zewnątrz ziąb, przez ściany i okna wpada go coraz więcej do domu. Nieprzyjemne doznanie. W takim momencie właściwie doceniamy to, co niby otrzymujemy normalnie, jak gdyby automatycznie, lecz nie myślimy, że mogłoby kiedyś tego zabraknąć. Wydaje nam się to normalne.
2014-07-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.