Należy sięgać do różnych źródeł

W jednym podręczniku umieszczone są jedne zagadnienia, a w innym ujęte jest coś zupełnie kolejnego, albo jest tak, że konkretne zagadnienia są znacznie mocniej wyjaśnione. Dlatego jeżeli pragniemy zgłębiać swoją wiedzę na dany temat należy się posiłkować różnymi książkami oraz podręcznikami, gdyż tylko wtenczas będziemy mieli szanse sobie wyrobić różnoraki punkt patrzenia na określone zagadnienia.

Albo uczymy się o wszystkim, albo o konkretnym zagadnieniu
Słowniki języków obcych
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Kiedy uczymy się języka obcego, to na początku uczymy się go szeroko, a więc rozumiemy zasady wymowy, odmieniania czasowników, gramatyki. Potem poznajemy znacznie więcej słówek, ale równocześnie możemy się zdecydować na takie, które będą współgrały do większości sytuacji i na takie, które będą powiązane wyłącznie z jakąś dziedziną życia. Jeśli porównamy ze sobą dwie książki oraz Melinda Tęcza Korepetycje domowe – Język niemiecki, to ma szanse się okazać, iż chociaż każda z nich mówi o tym samym języku, to mimo wszystko odnajdziemy w nich odmienne zagadnienia. W dodatku ma szanse też dziać się tak, iż z jednej książki łatwiej będzie nam przyswoić jedną rzecz, a z drugiej znacznie prościej zapamiętamy coś innego.

Świat powinien być kolorowy
dziecko w trakcie nauki
Przygotowane przez: Luis Vidal
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Od czasu do czasu dziecko zaczyna się ciekawić swoim ciałem, a my czujemy się zagubieni, gdyż nie bardzo rozumiemy w jaki sposób mu je wyjaśnić, tak aby zrozumiało jak najwięcej oraz aby równocześnie nie namieszać mu na zbyt w głowie. Świetnie ma szanse się tutaj spisać Hansen J.T. Anatomia Nettera do kolorowania, gdzie dziecko niejako poznaje swoją anatomię przez zabawę, przez co dużo łatwiej będzie mu to wszystko spamiętać. A kiedy przy możliwości zauważymy, że zainteresowało się kolorami, że rysowanie sprawia mu radość i chętnie w ten sposób spędza czas, to wspaniałym podarunkiem może się okazać Anna Starmer Jak dobierać kolory, dzięki której łatwiej przyjdzie mu załapanie, co warto robić, by zaoszczędzić wymagany kolor, którego w tym momencie nie ma w zestawie (jak dobrze dobrać kolory w pokoju?).

Książki mogą być niesamowicie ciekawe
Nawet te książki, które powinny służyć do nauki mają okazję być fajne i niesamowite, mają okazję sprawić, że dziecko z większą ochotą będzie przystępowało do poznawania świata i zdobywania coraz to lepszej wiedzy. To tylko od nas zależy, czy będziemy go do tego zachęcać, wybierając te najciekawsze książki.
2017-09-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.