Za jakiś czas niejeden Polak będzie zmuszony wysłać zaświadczenie podatkowe - szczęśliwie w obecnych czasach jest już to dość łatwe

Jeszcze kilkanaście lat temu złożenie formularza PIT asocjowało się rodakom z najgorszym snem. Nazbyt długie kolejki do urzędu oraz przymus wypisywania formularza odręcznie powodowały, że niektórzy dostawali białej gorączki tylko na samo słowo PIT.
dokumenty podatkowe
Przygotowane przez: Manchester City Library
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dzisiaj na szczęście jest już dużo przyjemniej. Zmodyfikowano te PIT-y, które wypełniają ludzie, którzy nie mają spółki. Uzupełnienie tego formularza zajmuje dziś maksymalnie kwadrans.

Na dodatek w internecie jest cała masa aplikacji, które ułatwiają życie. Trzeba odszukać portal podatnika i ściągnąć na swój komputer odpowiednią aplikację. Pomoże nam to bezstresowo uzupełnić PIT - sprawdź wiecej o pitach. Zaznaczy wszystkie potrzebne komórki i sama zsumuje właściwe rubryki.

Wysłanie PIT2016 nigdy wcześniej nie było tak proste. Następnym plusem jest to, że wszelkie formularze możemy wysłać przez internet i nawet nie będziemy musieli się pojawiać w Urzędzie Skarbowym. Nawet nasz podpis nie jest potrzebny, zatem możemy zasnąć spokojnie i w ogóle nie przejmować się kolejkami w urzędzie. Mamy możliwość formularz wypełnić i wysłać siedząc sobie na kanapie i popijając gorącą czekoladę. Trzeba tylko zawczasu zorientować się jaki typ PIT-u musimy złożyć.

Różne notki

O czym pamiętać podczas urządzania domowego biura? Jakich zasad przestrzegać?

Księgowość
Przygotowane przez: Steve wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Całkiem sporo ludzi decyduje się na rozwinięcie własnego interesu i pracę z domu. W takim celu dobrze będzie wygospodarować miejsce w domu, by stworzyć przestrzeń do pracy. O czym pamiętać urządzając takie domowe biuro?


Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli wypełnimy niewłaściwy formularz, to na pewno fiskus będzie do nas dzwonić i zleci ponowne uzupełnienie prawidłowego dokumentu - więcej o rozliczeniu pit.
2017-02-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.